face O twit youtube
22.09.2018
Stop nasilju nad ženama
Stop nasilju nad ženama

„25 do 35 posto ubijenih osoba u Hrvatskoj su žene. Od 2010. do 2017. godine podaci govore o zapanjujućem broju od čak 156 ubijenih žena, dakle godišnje 22 žene bivaju...

Read more
14.09.2018
Kumovi neka ostanu samo kumovi
Kumovi neka ostanu samo kumovi

Gradonačelnik je u liberalizaciji autotaksi tržišta pronašao univerzalnog krivca za sve što ne valja u Dubrovniku, pa tako prema Matu Frankoviću Uber uništava dubrovački turizam, isključivi je krivac za kolapse...

Read more
11.09.2018
Koliki to mora biti utjecaj Grabovice na Omblu da gradonačelnik reagira?
Koliki to mora biti utjecaj Grabovice na Omblu da gradonačelnik reagira?

Koliko velik treba biti utjecaj Grabovice na Omblu, a time i na zdravlje naših sugrađana, da bi gradonačelnik i gradska uprava napokon prestali odlagati otpad na lokaciji za koju svi...

Read more
07.09.2018
Naša djeca nisu ni lijevo ni desno, već su naša
Naša djeca nisu ni lijevo ni desno, već su naša

„Naša djeca nisu ni lijevo ni desno, već su naša! Mi moramo raditi na dobrobiti naše budućnosti i zato idemo naprijed" – izjavila je nova gradska vijećnica iz redova HNS-a...

Read more

Sve za naš grad!

Mokosica grafiti 1Dubrovnik, 23. srpnja 2015. godine – Uvredama bilo koje vrste nije mjesto u politici, a posebice ne u sportu. Stoga Mladi HNS-a najoštrije osuđuju postavljanje uvredljivih grafita s fašističkim obilježjima koji su jučer osvanuli na igralištu u Mokošici gdje dio naših članova sudjeluje na turniru „Naš dom 2016." uz par politički neopredijeljenih maloljetnika.

 

Politikom se bavimo kako bismo doprinijeli razvoju Dubrovnika jer smatramo da se i mlade treba čuti. Tu smo i ostati ćemo, bez obzira na čudnovate ispade onih koji ne znaju što pišu i rade. Svojim političkim neistomišljenicima suprotstavljamo se projektima, rješenjima i idejama, a nikada nasiljem ili uvredama.

Naši očevi su branili ovaj Grad u Domovinskom ratu, branit ćemo ga i mi danas od svih koji od njega žele napraviti Grad-slučaj. Pri tom nećemo dopustiti da nas uvrede i iznošenje neistina zastraše ni obeshrabre. Zato autorima grafita poručujemo: „Kontra mraku – kontra sili!"

Dubrovnik nikada nije bio, niti će biti, grad netolerancije. Upravo zato građanska i liberalna opcija koju u Dubrovniku predstavlja HNS nikada neće nestati s naše političke scene. Ljudima je dosta nasilja, pozivanja na nasilje i netrpeljivosti koji potenciraju određene političke stranke, a to je vidljivo i u sve većoj podršci koju HNS-u ima u našem gradu.

Stoga pozivamo sve koji imaju progresivne ideje sve koji razmišljaju o dobrobiti našega Grada, bez obzira gdje se rodili, koje su boje kože, kako govore ili za koga navijaju da nam se pridruže. Jedini je uvjet ljubav prema Dubrovniku.

Mladi HNS-a podružnice Dubrovnik

© Copyright 2012, Sva prava pridržana, HNS

Facebook